Star Wars : Klon Savaşları Türkiyeye Hoş Geldiniz..!
 
KapıAnasayfaSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Cramp Twins

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
DARTHVADER
Duyuru Moderatörü
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 102
Yaş : 22
Ruh Hali :
İşletim Sistemi :
Tutuğum Takım :
Müzik Türü :
En Sevdiğiniz Çizgi Film :
Madalya Sistemi :
Kayıt tarihi : 09/02/09

Rep Sistemi
Aktiflik:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Cramp Twins   Paz Şub. 15, 2009 11:05 am

Cramp İkizler
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara
Cramp İkizler
Tür Animasyon
komedi
Yaratıcı Brian Wood
Oyuncular Tom Kenny
Kath Soucie
Terry Klassen

Jayne Peterson
Tabitha St. Germain
Nicola Oliver
Lan James Corlett
Colin Murdock
Cathy Weseluck
Lee Tockar
Ellen Kennedy
Iris Quinn
Jay Brazeau
Ülke Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık
Dil İngilizce
Sezon sayısı 4
Bölüm sayısı 51 (Bölüm listesi)
Yayın bilgileri
Kanal Cartoon Network Worldwide
İlk gösterim 2 Şubat 2002
Yayın tarihi 2 Şubat 2002-31 Ağustos 2006
Dış bağlantılar
Resmî websitesi

Cramp İkizler emmy ödüllü, karikatürist Brian Wood tarafından yaratılan animasyon serisidir. Yapımcısı ve Tv de göstereni Cartoon Network Europe ' dur. Lusian Cramp ve Wayne Cramp hakkındaki bilgi ikz oldukları halde birbirlerine benzememektedirler. İkizlerin annesi temizliğe ve hijyene çok düşkündür ve babaları batı tarzında olan rodeo düşkünüdür. Hayali kasaba olan sabun şehrinde yaşarlar. Hüzünlü ama açıkça görülüyorki hiçbiri bir adım bile ileri gidemezler. Wayne'nin arkadaşı Kirli Joe'dur ve onu seven bir kız vardır ve onun ismi Wendy Winkle'dır.Wayne onu sevmez ve ona dokunmasından nefret eder. Wayne'nin düşmanlarından biri öğretmeni Bayan Hillary Hissy'dir. Lucian'ın arkadaşları bataklıkta yaşayan kısa boylu Tony Parsons ve okul arkadaşı Mari'dir.

Serinin ilk sezonu Birleşik Krallık'ta Cartoon Network'te Eylül 2001 yılında ve 2 Şubat 2002 yılında CBBC ile BBC one kanallarında sırasıyla ve yüksek popülerlikle çocuklara ulaştırılıp gösterildi. İlk sezon 21 Temmuz 2002'de bitti. 2. sezon 2003 yılının sonbahar ayında gösterildi ve aynı yılın son aylarında bitti. 3. sezon 2004 başladı ve 2005 te bitti. 4. sezon 2006 da başladı ve aynı yılda bitti. 5. sezon gelemedi. Halen şu anda Cartoon Network'te gösterilmeye izin verildi.

Gösterim başlangıçta şubat 2005'te iptal edildi. 19 Şubat 2005'te Mev Mev Power (aka 'Tokyo Mev Mev) yerine girdi ve başladığında serileri için gizlice gözelenerek eylül 2005 tasarlandı ve Cramp İkizler devam etti, ama 4Kids TV'de açık olarak Cramp İkizler iptal edildi yerine Mev Mev Power koyuldu. Basında serbest bırakıldığı dışında mümkün olan 3 bölümlü finalin sorusuna hiç bir cevap verilmedi ama 2006 yılında yaz vakti ve daha çok yeni maceralarıyla tekrar gösterildi. Buna rağmen ,bununla birlikte 5. sezon gelmediğinden Cartoon Network' e sunulamadı.
Konu başlıkları
[gizle]

* 1 Karakterler
* 2 Maceraları
o 2.1 Sezon 1
o 2.2 Sezon 2: 2003
o 2.3 Sezon 3: 2004-2005
o 2.4 Sezon 4: 2006

Karakterler [değiştir]

* Lucien Cramp:Lucien ikizlerin arasındaki en akıllı kişidir, ama 'eko-lojik'düşünür ve çok korkaktır. O Sabun Şehrindeki bataklığa gitmeyi çok sever ve orda evi olan arkadaşı Tony dir. Her zaman oraya gitse annesi onu azarlar.
* Wayne Cramp:Uzun ve iki kardeşin arasından daha küçük bir akla sahiptir. Normalde zamanını lucien'ı dövmekle/pataklamakla geçirir. Wayne mavi derilidir ve Mavi Derili Grup 'a benzer. O değişik şeyler toplamayı ve çöpü karıştırıp abur cubur yemeyi sever. O daima sürekli durmadan Wendy Winkle 'ye aşır derecede kızar, onu daima ezer. O sık sık pantolonlara hakaret eder, örneğin kız pantolonları. Onun göbek adı dazlak baş 'dır. O annesinin ikizlerin arasından kendine küçük meleğim diyince duygulanmayı sever ama o ortalığı karıştırır ve sıkça lusien'ı bela için suçlar. O Godzilla'nın aksiyon figürlerini toplar, bir macerasında da demişti ki:Mothra tekrar kayboldu.
* Bayan Cramp (Dorothy Cramp):Bayan Cramp ikizlerin annesidir ve Bayan Cramp ev hanımıdır. O temizlik canavarıdır. Bikere bir kir gördü içinde saplantı halinde-düzelmeyen rahatsızlık olmuştu. Omacerada Wayne'nin üstündeki lekeden bu hale gelmişti. Ama ajan X onu eski hale getirerek "hayır Dotty" diyerek onu iyileştirmişti. Ama o buna kızmamıştı.
* Bay Cramp(Horace-Horman-Neville Cramp):Bay Cramp yerel Sabun Fabrikasında ürünleri temizleyen işçidir. O herzaman 3. sınıf bir kovboydur ve daima patronu Bay Winkle'ı etkilemeye çalışmak için faydasız şeyler dener. Bir macerasında ilk isminin Horace olduğunu wayne'ye açıklamış, düzenli gevreklerin bataklıktan çıktığını söylemiştir.
* Stella Hudgens:Vanessa Hudgens'in kardeşidir.Çok akıllı bir kızdır.Ablasını çok sever.Her zaman onunla vakit geçirir.Lucien Cram(Luşın Kremp)'i seviyordur.Onunla vakit geçirmek isterdir.Onu ilk görünce ablasından soğumaya başlamıştır.Mahallenin yeni kızıdır.Weyn onunla ilgilenince Wendy Stella'dan nefret eder ve onu Weyn'den uzaklaştırmaya çalışır.Ama Stella Lucien'ı seviyordur.
* Vanessa Hudgens:Stella Hudgens'in ablasıdır.Kardeşini çok sever.Ama o Lucien'la vakit geçirmek isteyince çok üzülür.Daha sonra oda Kendi kendine dolaşırken bir çocuk çıkar karşısına ve ona aşık olur.Onunla vakit geçirir.O çocukta Vanessa'ya aşık olur.Mahalleye ikiside yeni taşınmışlardır.Evleri birbirine çok yakındır.Bolca vakit geçirme şansları olur.Vanessa çok iyi bir kızdır ve kimsenin kalbini kırmaz ve kırmak da istemez.
* Tony Parsons:Lucien'ın en iyi arkadaşıdır (ama bazen onunla tartışmıştır) ve o bir bataklık çocuğudur. O bataklık hakkında her şeyi bilir ve bu onun akrabalarının geleneğidir. Onun çok fazla erkek ve kız kardeşi vardır. Onun babasının ilk ismi Seth ve annesinin ilk ismi Lily'dir. O çok kısadır ve sıkça bela bulur, çünkü kısa olduğu içindir.
* Wendy Winkle:Wendy, Walter Winkle'ın kızıdır, Onun küçükleri yapıp bozmaklı bir yaşam stili vardır. O herhangi birşey almak için o şeye ulaşmak için, zalimce ve acımasızca anne babasının koca para cüzdanlarını çürütür. Wayne'yi tüm kabalıkları haricinde onu aşırı derecede seviyordur. Wayne'nin onu ezmesi saplantı haline gelmiştir ve ondan bir şeyi kazanmak için yarışmıştır.(maalesef kazanamamıştır ve o zamandan beri wendy'den nefret eder.
* Mari Phelps:Mary, Lucien'ın okul arkadaşıdır. O sıkça Lucian ile çevreyi koruma gücünü işlerler ama kimse birazda olsa bu gücü arzulamaz, yardım etmez. O evlatlıktır ve ona tuhaf gelenekleri olan kahverengi saçlı aile bakar.Onu evlatlık alan ailesi kara koyun u sever.
* Kirli Joe Muldoon:Orta yaşlarda bir adamdır, hurdalığı sever ve Wayne'nin arkadaşıdır. O hiç görülmeyen karakter dir (bir macerada eli ve elbisesi görünmüştü). O hiç hayatında banyoda duş yapmamıştır ama hayatının ilk zamanlarında duş almak için Cramplere gitmiştir.
* Walter Winkle:Bay Cramp'ın patronudur ve Wendy'nin babasıdır, CEO ve "Grand Bubba" Haskem anonim şirketinin sahibidir. O köşkünü sever ve bataklık insanına da öneride bulunmuştur, muhtemelen inmiştir (bir çok macerasında tavsiye etmiştir) ama o kızgınca reddetmiştir.
* Bayan Winkle:Wendy'nin annesidir ve Walter'ın eşidir. O kocasını az veya çok sevmek konusunda terbiyelidir, ama o bataklık insanını gerçekten önemsemeyebilir. Bir macerasında Bayan Cramp'ın bazı elbiselerini önemsemiştir.
* Büykanne Cramp:Doroty Cramp'ın annesi ve Wayne ve Lucian'ın büyükannesidir. O Wayne'yi Lucien'dan daha çok severek davranır ve açıkça onu tercih eder. O damadından nefret eder ve Bay Horace ondan korktuğu için yerine babaları Tony oldu.
* Hillary Hissy:Hillary (Bayan Hissy) Wayne'nin, Lucien'ın, Wendy'nin ve Mari'nin geniş etekli öğretmenidir. O Wayne'den nefret eder ve o Kirli Joe'nun arkadaşıdır. Onlar birkere buluşmuşlardır, ama o sadece ona birşeyler öğretmek için gitmiştir. Bir defasında Bayan Hissy, Bay Horace'nin hanımı olup onu ezmiştir. O zorba ve güçlü bir öğretmendir, o bir macerada usta karateci olduğunu ve yakın dövüş sporları yaptığını söylemiştir. O parkur da koşular, antremanlar yapar.
* Seth Parsons:Tony'nin babası ve bir bataklık insanıdır. O ve Parsons ailesi bataklığın yanında yaşarlar. Eşi Lily (bir bölümde 'Bay Winkle bataklık milletinden mi? oda 'hayır Lily o çift görünüşlü değildir' demişti) 3. bölümünde "The bad seed" (Türkçe:kötü tohum) ona göstermiş, onların batı döneminde olduğu, o kötü tohumların kanun kaçağı ve yankesici şapkalı 'başlıklı çocuklar' da olduğunu söylemiştir. O kötü tohumları Lucian'a göstermiş, bu kişilerin Bay Cramp'ın ya da Cramplerin ataları olduğunu söylemiştir.
* Lillian 'Lily' Parsons:Seth'in eşi ve Tony ile erkekle kız kardeşlerinin annesidir. Lucian bir defa yumuşak yanaklarına hayran kalmış, Tony'nin de baş belası olmuştur.
* Horace Phelps:Mari'nin babası. İlk görüldüğünde berberde çalıştı ve sonra okulda müdür yardımcısı oldu.
* Müdür Earlington Richard Qartermaine:Earlington okul müdürüdür ve Bayan Hissy'nin patronudur. O Bayan Phelps'in ex-aşkıdır. Asla görünmemiştir.
* Ajan X:O temizlik ajanıdır, o gizli çalışan casuslar gibi Bay Cramp'in valizinden izler arar, o 'elbise koruyan casus'tur.
* Rodeo Rita:O boğa binicisi, şehirdeki rodeodur, ama sonra dolandırcılığa döndü.Bay Cramp onun büyük hayranı olmuştur.
* Büyük Bebek:Küçük ve normal bir kızdır ama onun sadece 5 yıldır problemi vardır ve henüz bile konuşamıyor ve ne de yürüyebiliyor.

Maceraları [değiştir]

Sezon 1 [değiştir]
No İsim Gösterim
01 Walk Like a Man / Bouncy Bob 02/08/2002
02 Food Fight / Mari Mania 02/15/2002
03 The Bad Seed / Rodeo Rita 02/22/2002
04 Great Bowl of Fear / Mud Crush 03/01/2002
05 Pizza Control / Ice Scream 03/08/2002
06 Grandma's Piano / Guide Games 03/15/2002
07 The Great Lucioni / Wendy Boy 03/22/2002
08 Fashion Passion / Small Wonder 03/29/2002
09 Chameleon Chaos / Weedkiller 04/05/2002
10 Swamp Fever / Kung Foolish 04/12/2002
11 Twin Studies / Birthday Blues 04/19/2002
12 Friend Fight / Miss Kissy 04/26/2002
13 Petrified Poodles / Harp Wars 05/03/2002
14 Date Dupe / Agent X 05/10/2002
15 Room Rage / Dirty Monkey 05/17/2002
16 Mr. Winkle's Monkey / Wicked Wendy 05/31/2002
17 Haircut Horrors / Nostalgia Nast 06/07/2002
18 No Means Yes / Spy's Pies 06/21/2002

Sezon 2: 2003 [değiştir]
No Title Original airdate
01 Home on the Range / Holesome 09/13/2003
02 Picket, Picket / Sick Daze 09/20/2003
03 Big Baby / Ad Bad 09/27/2003
04 Workout / 6th Senselessness 10/04/2003
05 Hotel Hysteria / Alien Glow 10/11/2003
06 Worm Funeral / One Sock Wonder 10/25/2003
07 Wolfman Wayne / Shed Dead 11/01/2003
08 Silence Please / Fur Fungus 11/08/2003


Sezon 3: 2004-2005 [değiştir]
No İsim Gösterim
01 Weepy Wayne / First Crusher 09/18/2004
02 Pantaloonacy / Girl Gang 09/25/2004
03 Triker Trouble / Heart Wrench 10/02/2004
04 Little Watchers / Egg Bound 10/09/2004
05 Little Big Man / Flag Boy 10/16/2004
06 Hankenstein / Cricket Slayer 10/23/2004
07 Count Crampula / Naughty Nuptails 10/30/2004
08 Bully for Wayne / Agent W 11/06/2004
09 Wendy House / Cramp vs. Cramp 11/13/2004
10 Webcam Wayne / Swamp Curse 11/20/2004
11 Lice-ence to Kill / Army of Wayne 11/27/2004
12 Swampless / Mummy Mania 12/04/2004
13 Wendy Wear / Homeless Joe 12/11/2004
14 Dance Pants / Bestest Brother 12/18/2004
15 Film Fad / Spit Collector 01/22/2005
16 News Whale / Twisted Ending 01/29/2005
17 Tattoo Boy / Cow Son 02/05/2005
18 Goosenapped / Rotten Romance 02/12/2005
19 Sugar Zombie / Swamp Squid Unaired

Sezon 4: 2006 [değiştir]
No İsim Gösterim
01 Lion Worrier / Grandma Dearest 07/08/2006
02 Mister Congeniality / Get Greedy 07/15/2006
03 Slave Mart / Cool for Cramp 07/22/2006
04 Just Desserts / Pirate Pants 07/29/2006
05 Neigh Means Neigh / Miner Mishaps 08/05/2006
06 Happy Gas / Twin Toys 08/12/2006
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Cramp Twins
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Star Wars : Klon Savaşları Türkiye :: Diğer Çizgi Filmler :: Cramp İkizler-
Buraya geçin: